Черепашки-ніндзя - мультсеріал, який є першою екранізацією коміксів Mirage. Прем'єра серіалу відбулася в грудні 1987 року. Серіал йшов в ефірах телеканалів NBC і CBS до 2 листопада 1996 року, витримавши 10 сезонів і принісши черепашкам-ніндзя світову популярність.

Сюжет

Вигнаний з клану Фут ніндзя Хаматов Йоші змушений жити в каналізації Нью-Йорка разом з пацюками. Одного разу він знаходить чотирьох черепашок, на яких попало дивне речовина, що виявилося мутагенів. Під його дією, черепашки стали схожі на людей, а сам Йоші перетворився в людиноподібну щура і прийняв ім'я Сплинтер. Він виховав черепашок як власних дітей і навчив їх бойовим мистецтвам. Тим часом в Нью-Йорк прибуває головний противник Сплінтера - ороки Саки, який прийняв ім'я Шреддер і вступив в союз з інопланетянами на чолі з Кренг. Вони мріють захопити Землю, і черепашки-ніндзя зобов'язані перешкодити їм зробити це.

Озвучка

Леонардо - озвучував Кем Кларк
Донателло - озвучував Баррі Гордон
Рафаель - озвучував Роб Поулсен і Майкл Гоука (сезон 10)
Мікеланджело - озвучував Тоунсенд Коулман
Сплинтер - озвучував Пітер Ренедей
Ейпріл О'Ніл - озвучувала Рене Якобсон
Кейсі Джонс - озвучував Пат Фрейлі
Шреддер - озвучував Джеймс Авері (сезони 1-7), Тоунсенд Коулман (друга половина сезону 7), Вільям Мартін (сезони 8-10)
Кренг - озвучував Пат Фрейлі
Бібоп - озвучував Баррі Гордон
Рокстеді - озвучував Кем Кларк
Бакстер Стокман - озвучував Пат Фрейлі

 

Виробництво

Серіал замислювався як підтримка серії іграшок черепашок-ніндзя від компанії Playmates і спочатку повинен був містити всього 5 серій. Він був орієнтований, в першу чергу, на дитячу аудиторію, тому з сюжету прибрали велику частину того, що стало фірмовим стилем черепашок-ніндзя з коміксів Mirage. В результаті серіал отримав багато добродушного, веселого гумору, мінімум насильства, але при цьому і цікавих персонажів. Відразу після показу серіал став справжнім хітом, внаслідок чого він був продовжений вже на повноцінний сезон. Виконавчим продюсером і сценаристом здебільшого серіалу був Девід Вайс.

За 10 сезонів серіал став одним з найпопулярніших серіалів в історії телебачення і був проданий в багато країн. Вже в 1990 році його показували 125 телеканалів по всьому світу, а супутні серіалу комікси розходилися тиражем в 125 тис. Копій на місяць. Більш того, він став популярнішим початкових коміксів і дуже багато хто думає, що черепашки-ніндзя були створені для цього серіалу.

Компанія Mirage ніколи не мала прав на цей мультсеріал. Однак Nickelodeon в 2010 році, разом з правами на образ черепашок-ніндзя купила права і на цей телесеріал теж.