Мікеланджело (Мікеланджело або, як його ім’я писалося спочатку, Michaelangelo) — це досить безпосередня Черепашка Ніндзя, «зірка тусовок». Він завжди намагається полегшити ситуацію, в якій знаходяться Черепашки, опускаючи колючі зауваження і пустуючи. Життя ніндзя він сам називає «фантастичною!» Але коли доходить до справи, він може сам про себе подбати.
Вже з дитинства, очевидно, що Мікеланджело є найменшим з Черепах. Він любив піцу (першим сказаним їм словом було слово «піца») і обожнював грати з братами, навіть, незважаючи на те, що Рафаель постійно дражнив його за те, що той був самим дурним з братів.
Леонардо (найстарший з братів, їх «безстрашний лідер»), Рафаель ( «гаряча голова») і Донателло ( «розумник») часто ставляться до нього як до «молодшого братика», або як до «дитині». Можливо, так відбувається тому, що він дійсно наймолодший з братів, або тому, що він до сих пір непостійний і легковажний. З дитинства і до підліткового віку Майки не сильно змінився. З усіх Черепах Майки найбезневинніший, він володіє найчистішим і по-дитячому щирим серцем, і у нього самі наївні погляди на навколишній світ. Будучи ще молодше, Майки завжди бачив стакан наполовину повним, якщо у нього в одній руці була іграшка, в іншій — шматочок піци, а поруч з ним — його брати.